Začalo to zapisováním myšlenek...

"Stačilo sebrat odvahu a začít realizovat svůj sen."

Tak jde čas s Lava New

2019

Tento rok jsem se zúčastnila dalších prodejních akcí, které mě opravdu baví. Ráda jezdím na podobné akce, kde se můžu setkat s lidmi a inspirovat se u dalších tvůrců. Vytvořila jsem nový zápisník Moje úspěchy a nové doplňky k zápisníkům (samolepky, placky, zrcátka s novými motivačními nápisy).
Od 1. srpna jsou moje produkty vystavené ve Cvrku na Letné. Také vznikl hashtag 
#pisusvujpribeh. Oslavila jsem 1. narozeniny.

2018

Zápisník jsem pojmenovala Myšlenkář. Pak začal proces realizace. Hledala jsem grafika a tiskárnu. Ladil se obsah, vzhled, vazba. Řešila jsem finance. Zjišťovala zpětnou vazbu. A vznikaly první vzorky. Z této doby pochází i název značky Lava New, který vychází z mého jména Miroslava Nová. Měla jsem Myšlenkář v ruce a potřebovala jsem zjistit, jestli o něj bude zájem. Tak jsem se zkusila přihlásit na zářijový Dyzajn market jako vystavovatel a vzali mě tam. 🙂 Rychle jsem se snažila doladit věci okolo
– stánek a drobnosti k zápisníku (magnetky, zrcátka, propisky, záložky), aby z toho vznikla pěkná sada.
A podařilo se. Vystavovala jsem potom i na zimním Dyzajn marketu, Meet Papíru a Prague marketu.

2017

Jsem blázen do zápisníků a také mám ráda přehled. Chtěla jsem, aby zápisky byly strukturované, přehledné a hlavně po čase porovnatelné. Při zkoumání a hledání různých zápisníků jsem nenašla žádný, který by mi vyhovoval. Tak se zrodila myšlenka vytvořit si svůj zápisník.

2016

V tomto roce jsem se rozhodla odejít z korporátu, kde jsem pracovala jako specialista na krizové řízení a BCM. Práce to byla pestrá a zajímavá se skvělými možnostmi k růstu i super kolegy. Po čase jsem ale zjistila, že hledání rizik už není pro mě. Ve společnosti jsem pracovala skoro šest let a cítila jsem, že potřebuju udělat zásadní změnu. Odešla jsem, i když jsem ještě neměla moc jasno v tom, co chci vlastně dělat. Prošla jsem kurzem na tvorbu webových sránek, začala jsem snít a také jsem si začala zapisovat pozitivní myšlenky a nápady. 

Kdo stojí za značkou?

Miroslava Nová

Vystudovala jsem Podnikovou ekonomii a management na VŠE
v Praze s vedlejší specializací na Manažerskou psychologii
a sociologii. Pracovala jsem v oblasti vzdělávání v lidských zdrojích, 
v Business Continuity Managementu a krizovém řízení.

Vždy jsem chtěla dělat něco kreativního a prospěšného pro ostatní. Korporát jsem tedy nakonec opustila a začala jsem vymýšlet Myšlenkář… A s ním i svoji značku. 

Miluju přírodu, keramiku, tvoření, minimalismus, svoji jezevčici Laru a kocoura Lojzu. Zajímám se o osobní rozvoj a nyní studuji arteterapii.